U bent hier

Communiceren in oncologie - Antwerpen (5-daagse)

Datum: 
28/01/2026 - 09:30 tot 16:30
Discipline: 
Diëtist, Ergotherapeut, Kinesist, Pastoraal werker, Sociaal werker, Verpleegkundig specialist, Verpleegkundige algemeen, Verzorgende/Zorgkundige, Vrijzinnig humanistisch consulent, Andere

Werken met mensen met kanker brengt complexe communicatievragen met zich mee. Hoe ga je om met patiënten die slecht nieuws kregen? Hoe reageer je op de bezorgdheden van hun familie? Hoe respecteer je de wensen van je patiënt, en blijf je tegelijk trouw aan je eigen grenzen en gevoelens?

Tijdens deze opleiding krijg je concrete handvatten aangereikt om met deze uitdagingen om te gaan. We bieden praktische communicatietools aan, creëren ruimte voor zelfreflectie en besteden aandacht aan zelfzorg. Je leert van en met collega’s uit verschillende disciplines binnen de oncologische zorg.

Onze ervaren opleiders – zelf actief in de oncologie – werken met een mix van theorie en praktijkgerichte oefeningen, zodat je wat je leert meteen kunt toepassen in je werk.

Goed om te weten: Dankzij het Kankerplan is deze opleiding volledig gratis.

Voor wie?
Verpleegkundigen en paramedici (zoals kinesitherapeuten, diëtisten, sociaal werkers, moreel consulenten, pastoraal werkers, …) die in de oncologische zorg werken en hun communicatievaardigheden willen verdiepen.

 

Deze opleiding wordt georganiseerd door het Cédric Hèle instituut.

Prijs: 
0
Andere opleidingsdagen: 
11/02/2026 - 09:30 tot 16:30
11/03/2026 - 09:30 tot 16:30
25/03/2026 - 09:30 tot 16:30
29/04/2026 - 09:30 tot 16:30
Sprekers: 
Foto vrouw in blauw t-shirt
Jasmine Andries
Jasmine is klinisch psycholoog en werkt sinds 2002 in ZNA Hoge Beuken. Ze maakt deel uit van het Support Team en werkt met geriatrische en palliatieve patiënten en hun familie. Daarnaast begeleidt ze cliënten in haar privépraktijk in Hoboken. Communiceren in de oncologie en palliatieve zorg is onontbeerlijk, maar geen evidentie. Graag wil ze samen met jullie op weg gaan om via een goede theoretische basis, maar ook via oefeningen, tips en trics te komen tot een vlotte communicatie.
Foto vrouw
Titia Dergendt
Titia is klinisch psycholoog en heeft 21 jaar gewerkt in het psychosociaal support team in ZNA Middelheim te Antwerpen. Ze werkte met oncologische en palliatieve patiënten gedurende verschillende fases van hun ziekte proces. Sinds 2023 is ze een andere uitdaging aangegaan in een psychiatrische setting en nu begeleidt ze vooral de zorgverleners. Werken rond communicatie staat dus nog steeds centraal in haar werk en deze ervaring wil ze graag met anderen delen.
Organisator: 
Cédric Hèle instituut
X

Op de hoogte blijven van ons nieuws, onze artikels en opleidingen? Schrijf je snel in voor onze nieuwsbrief!